Δευτέρα 27 Σεπτεμβρίου 2010

ΑΡΗΣ - Εργοτέλης : 1 - 0

Συναρπαστικό ήταν το φινάλε στο Κλεάνθης Βικελίδης καθώς χρειάστηκαν 92 λεπτά για να πετύχει ο ΑΡΗΣ το γκολ της νίκης. Χρυσή αλλαγή και σκόρερ για την ομάδα του Κούπερ ο Ντάνιελ Τσέζαρεκ που στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων αξιοποίησε την ευκαιρία που του δόθηκε και έδωσε τη νίκη με 1-0. Νωρίτερα ο ΑΡΗΣ έχασε πολλές και μεγάλες ευκαιρίες για να πετύχει ένα γκολ νωρίτερα κυρίως με το Χαβίτο, αλλά τελικά το γκολ ήρθε στο τέλος. Ο ΑΡΗΣ έπαιζε με παίκτη παραπάνω από το 40 όταν αποβλήθηκε απολύτως δίκαια ο Ολίσε με δεύτερη κίτρινη κάρτα καθώς μπλόκαρε (!!!) την μπάλα στο χώρο του κέντρου. Ο κ. Γιάχος από την Χίο έδειξε κίτρινες κάρτες στους Φατί, Γιαλούση, Μπέτο, Χίμπλινγκερ.

ΑΡΗΣ : Χουάνμα, Ρονάλντο, Κόκε, Ρουίζ (79’ Τσέζαρεκ), Φατί (68’ Τόχα), Μίσελ, Μενδρινός (46’Κάλβο), Χαβίτο, Λαζαρίδης, Βανγκέλι, Πρίττας .

Εργοτέλης : Δασκαλάκης, Γιαλούσης, Σασιασβίλι, Χίμπλινγκερ, Ρουμπάκης, Μπέτο, Ρομάνο, Καρέλης (46’ Χρυσοφάκης), Ολίσε, Λεάλ (61’ Ορφανός), Μπούντιμιρ (81’ Βερπακόφσκις).